6 din 6! Doar victorii pentru handbalistii de la Poli Timisoara in partidele amicale

TIMISOARA. Dupa dublele victorii cu Oradea si Steaua Rosie Belgrad, SCM Poli Timisoara a recidivat cu inca doua succese. De aceasta data, handbalistii violeti au invins de doua ori, ieri si azi, liderul ligii secunde, fosta campioana HCM Baia Mare.

Dupa 32-21 in primul joc, elevii lui Pero Milosevic s-au impus cu 33-29 (13-13) si in meciul revansa. In prima repriza, violetii l-au facut remarcat pe portarul maramuresenilor, Bucataru, care a blocat aproape toate aruncarile de pe extreme. Tinand cont de aceasta lipsa de inspiratie a jucatorilor, tehnicianul Pero Milosevic a incercat mai multe solutii pe partile laterale. Dupa pauza, lucrurile au revenit la normal cu o initiativa mai puternica a banatenilor si un avantaj relativ confortabil in final de meci.

In aceste doua jocuri au lipsit Santeiu – accidentat si Lazarov, care se intoarce in aceste zile de la Mondialul de handbal, el evoluand pentru nationala Macedoniei.

Banatenii au liber maine, iar de sambata se vor antrena in efectiv complet pentru duelurile de foc de la inceputul lunii februarie, la Turda in Cupa Romaniei si la Dinamo in campionat.