Noutati :

15 echipe, un vis, promovarea in Liga 2! Vezi cu cine incep campionatul echipele din Timis

16 august, 2017 - 04:57 PM
Autor: Daniel Neacsu      
Categorie: SPORT
0

TIMIS. Liga a 3-a va porni la drum din week-end-ul urmator. Daca ieri, FRF a impartit cele 77 de echipe in 5 serii, astazi a avut loc tragerea la sorti a programului turului.

CITESTE SI: Doi oameni in spital, dupa un accident pe soseaua ce leaga Timisoara de Buzias 

Trebuie spus ca in seria echipelor din Vest, sunt 15 grupari, astfel ca in fiecare runda o formatie va avea etapa libera. In seria a IV-a, de unde in ultimii doi ani au promovat ASU Poli si Ripensia, se afla acum 5 echipe din Timis, nou-promovata ACS Ghiroda, invitata Centrul National de Pregatire Timisoara, experimentata CSM Lugoj, reprimita Mama Mia Becicherecu Mic (care va juca acasa la Jimbolia) si „milenara” formatie din Giarmata.

Noutatile, pe langa retragerea lui ACS II Poli, o alta pata pe obrazul formatiei fanion din Banat, sunt revenirea echipelor din zona Olteniei, dar si „emigrarea” a doua formatii din Alba (Ighiu si Cugir) in Seria a V-a a Ligii a III-a.

CITESTE SI: Se fac primii pasi pentru construirea noii maternitati a Spitalului Judetean, la Timisoara 

Primul meci intre doua echipe din Timis este programat chiar in runda inaugurala, intre nou promovata din Ghiroda si Nuova Mama Mia Becicherecu Mic. Centrul National de Pregatire va incepe cu un meci pe terenul lui CSU Craiova 2, Lugojul merge la Lipova, in timp ce Millenium Giarmata primeste in prima runda pe Gloria Lunca Teuz Cermei.

Iata insa si programul compler al turului de campionat:

SERIA a IV-a
ETAPA 1
International Balesti – ACSO Filiasi
Cetate Deva – National Sebis
ACS Şirineasa – AFC Hermanstadt 2
Millenium Giarmata – Gloria Lunca Teuz Cermei
Soimii Lipova – CSM Lugoj
CSU Craiova 2 – Centrul National de Pregatire Timisoara
ACS Ghiroda – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CSM Scolar Resita sta

ETAPA 2
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Scolar Resita
Centrul National de Pregatire Timisoara – ACS Ghiroda
CSM Lugoj – CSU Craiova 2
Gloria Lunca Teuz Cermei – Soimii Lipova
AFC Hermanstadt 2 – Millenium Giarmata
National Sebis – ACS Sirineasa
International Balesti – Cetate Deva
ACSO Filiasi sta

ETAPA 3
Cetate Deva – ACSO Filiasi
ACS Sirineasa – International Balesti
Millenium Giarmata – National Sebis
Soimii Lipova – AFC Hermanstadt 2
CSU Craiova 2 – Gloria Lunca Teuz Cermei
ACS Ghiroda – CSM Lugoj
CSM Scolar Resita – Centrul National de Pregatire Timisoara
Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic sta

ETAPA 4
ACSO Filiasi – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
CSM Lugoj – CSM Scolar Resita
Gloria Lunca Teuz Cermei – ACS Ghiroda
AFC Hermanstadt 2 – CSU Craiova 2
National Sebis – Soimii Lipova
International Balesti – Millenium Giarmata
Cetate Deva – ACS Sirineasa
Centrul National de Pregatire Timisoara sta

ETAPA 5
ACS Sirineasa – ACSO Filiasi
Millenium Giarmata – Cetate Deva
Soimii Lipova – International Balesti
CSU Craiova – National Sebis
ACS Ghiroda – AFC Hermanstadt 2
CSM Scolar Resita – Gloria Lunca Teuz Cermei
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Centrul National de Pregatire Timisoara
CSM Lugoj sta

ETAPA 6
ACSO Filiasi – Centrul National de Pregatire Timisoara
CSM Lugoj – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
AFC Hermanstad 2 – CSM Scolar Resita
National Sebis – ACS Ghiroda
International Balesti – CSU Craiova 2
Cetate Deva – Soimii Lipova
ACS Sirineasa – Millenium Giarmata
Gloria Lunca Teuz Cermei sta

ETAPA 7
Millenium Giarmata – ACSO Filiasi
Soimii Lipova – ACS Sirineasa
CSU Craiova 2 – Cetate Deva
ACS Ghiroda – International Balesti
CSM Scolar Resita – National Sebis
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Lunca Teuz Cermei
Centrul National de Pregatire Timisoara – CSM Lugoj
AFC Hermanstadt 2 sta

ETAPA 8
ACSO Filiasi – CSM Lugoj
Gloria Lunca Teuz Cermei – Centrul National de Pregatire Timisoara
AFC Hermanstadt 2 – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
International Balesti – CSM Scolar Resita
Cetate Deva – ACS Ghiroda
ACS Sirineasa – CSU Craiova 2
Millenium Giarmata – Soimii Lipova
National Sebis sta

ETAPA 9
Soimii Lipova – ACSO Filiasi
CSU Craiova 2 – Millenium Giarmata
ACS Ghiroda – ACS Sirineasa
CSM Scolar resita – Cetate Deva
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – National Sebis
Centrul National de Pregatire Timisoara – AFC Hermanstadt 2
CSM Lugoj – Gloria Lunca Teuz Cermei
International Balesti sta

ETAPA 10
ACSO Filiasi – Gloria Lunca Teuz Cermei
AFC Hermanstad 2 – CSM Lugoj
National Sebis – Centrul National de Pregatire Timisoara
International Balesti – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
ACS Sirineasa – CSM Scolar Resita
Millenium Giarmata – ACS Ghiroda
Soimii Lipova – CSU Craiova 2
Cetate Deva sta

ETAPA 11
CSU Craiova 2 – ACSO Filiasi
ACS Ghiroda – Soimii Lipova
CSM Scolar Resita – Millenium Giarmata
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Cetate Deva
Centrul National de Pregatire Timisoara – International Balesti
CSM Lugoj – National Sebis
Gloria Lunca Teuz Cermei – AFC Hremanstadt 2
ACS Sirineasa sta

ETAPA 12
ACSO Filiasi – AFC Hermanstadt 2
National Sebis – Gloria Lunca Teuz Cermei
International Balesti – CSM Lugoj
Cetate Deva – Centrul National de Pregatire Timisoara
ACS Sirineasa – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
Soimii Lipova – CSM Scolar Resita
CSU Craiova – ACS Ghiroda
Millenium Giarmata sta

ETAPA 13
ACS Ghiroda – ACSO Filiasi
CSM Scolar Resita – CSU Craiova 2
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata
Centrul National de Pregatire Timisoara – ACS Sirineasa
CSM Lugoj – Cetate Deva
Gloria Lunca Teuz Cermei – International Balesti
AFC Hermanstadt 2 – National Sebis
Soimii Lipova sta

ETAPA 14
ACSO Filiasi – National Sebis
International Balesti – AFC Hermanstadt
Cetate Deva – Gloria Lunca Teuz Cermei
ACS Sirineasa – CSM Lugoj
Millenium Giarmata – Centrul National de Pregatire Timisoara
Soimii Lipova – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
ACS Ghiroda – CSM Scolar Resita
CSU Craiova 2 sta

ETAPA 15
CSM Scolar Resita– ACSO Filiasi
Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic – CSU Craiova 2
Centrul National de Pregatire Timisoara – Soimii Lipova
CSM Lugoj – Millenium Giarmata
Gloria Lunca Teuz Cermei – ACS Sirineasa
AFC Hermanstadt 2 – Cetate Deva
National Sebis – International Balesti
ACS Ghiroda sta

sursa foto: facebook.com/ACS Ghiroda

Rating

  • 0comentarii

recomanda prietenilor